Helio Energia

Misją firmy Helioenergia jest przemiana wizji Smart Cities w rzeczywistość.

W nowoczesnym laboratorium Helioenergii wytwarzamy specjalistyczne produkty SilverCon: od nanoproszków srebra i farb po pasty. Opracowaliśmy technologię  srebrzenia termicznego, która jest jedyną dostępną alternatywą dla srebrzenia galwanicznego. Nasze pasty do drukowania ścieżek przewodzących metodami drukarskimi, zapewniają wyjątkową adhezję i niską rezystancję

Nasza firma skutecznie realizuje projekty badawcze z dziedziny technologii materiałów grubowarstwowych i fotowoltaiki. Jako główne kierunki działań przyjęliśmy luminescencyjne wspomaganie fotowoltaiki, które umożliwia skupienie większej ilości światła na ogniwach słonecznych i zintegrowanie fotowoltaiki z budownictwem oraz pojazdami. 

Jednym z najnowszych projektów, które zrealizowaliśmy, jest w pełni autonomiczny przystanek Helio Smart Shelter. Za zaprojektowanie przystanku odpowiedzialna jest firma wzornicza Derstone x Off-Teoria i projektanci Gwidon Idziak, Aldona Kret i Katarzyna Janicka.

 

O Helio Smart Shelter

Pierwszy krok w kierunku inteligentnych miast. Przystanek Helio Smart Shelter zaprojektowano tak, by wpasował się w architekturę współczesnych metropolii napędzanych informacją. Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu energii słonecznej Helio zużywa niewiele prądu, jest w pełni autonomiczny i pozostaje przyjazny środowisku i użytkownikom. Ekrany e-ink dostarczają pasażerom rozmaitych cennych informacji. Konstrukcja jest modulara i można wzbogacić ją o kolejne technologie.